Marihuana o Dużej Mocy Szkodzi Bardziej Niż Normalna Marihuana

Jaki wpływ produkty z konopi indyjskich o bardzo dużej mocy mają na zdrowie psychiczne? Brytyjski zespół badawczy zapoznał się ze wszystkimi badaniami na ten temat.

duża moc marihuany podczas palenia

THC jest najważniejszą substancją czynną rośliny konopi indyjskich, jeśli chodzi o efekt odurzenia. Badania wykazały, że w ostatnich dziesięcioleciach poziom substancji czynnej w roślinie marihuany znacznie się zwiększył. Specjalnie wyhodowane do tego celu odmiany marihuany zawierają szczególnie dużo THC. Ale nawet haszysz pozyskiwany z żywicy takiej rośliny konopi jest silniejszy niż zwykła marihuana, która nie została zmodyfikowana genetycznie.

Istnieją dowody na to, że im intensywniejsze jest zażywanie marihuany, tym większe jest ryzyko dla zdrowia psychicznego. I jasne jest, że produkty z konopi o wysokiej mocy działają bardziej intensywnie niż zwykła marihuana czy haszysz. Brytyjski zespół badawczy kierowany przez Kat Petrilli przeanalizował wszystkie badania na ten temat i przygotował przegląd. Spośród ponad 4000 zaobserwowanych artykułów, 20 zostało poddanych tzw. przeglądowi systematycznemu.

Ryzyko Wystąpienia Psychozy Wzrasta, Gdy Zażywa Się Produkty z Konopi o Dużej Mocy

Zgodnie z wynikami ryzyko psychozy wzrasta przede wszystkim wraz ze spożywaniem wysoce silnych odmian konopi. Jest to szczególnie namacalne w przypadku codziennego spożycia. Co więcej, osoby preferujące konopie indyjskie o wysokiej mocy są stosunkowo młode, gdy pojawia się u nich psychoza. W porównaniu z innymi osobami cierpiącymi na psychozę, mają również zwiększone ryzyko nawrotu do psychozy.

Należy jednak dodać, że nie jest do końca jasne, czy i w jakim stopniu konopie indyjskie o wysokiej mocy przyczyniają się do ryzyka wystąpienia psychozy. Można również wyobrazić sobie sytuację odwrotną. Ludzie, którzy są bardziej narażeni na psychozę ze względu na swoje geny, mogą rozwinąć upodobanie do marihuany. W środowisku naukowym toczy się dyskusja na temat tego, czy konopie indyjskie o wysokiej mocy mogą powodować chorobę psychotyczną, taką jak schizofrenia.

Związek Między Silną Marihuaną a Uzależnieniem od Marihuany

Innym wynikiem jest rozwój uzależnienia od konopi indyjskich. We wszystkich istotnych badaniach wykazano związek pomiędzy nasileniem uzależnienia od konopi indyjskich a stosowaniem konopi indyjskich o wysokiej mocy. Jedno z badań pokazuje na przykład, że wraz ze wzrostem rozprzestrzeniania się silnych odmian konopi indyjskich, coraz częściej korzysta się z poradnictwa narkotykowego.

Mniej jednoznaczne są badania nad zaburzeniami lękowymi i depresją. Istnieją badania sugerujące związek między silną marihuaną a zaburzeniami lękowymi. Istnieją jednak badania, które nie znalazły żadnego związku. Ponadto jakość tych badań jest często niewystarczająca, aby sformułować jednoznaczne wnioski. W ocenie zespołu badawczego wyniki badań nie pozwalają jednoznacznie stwierdzić, czy istnieje związek między silną marihuaną a depresją.

Ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia psychozy i uzależnienia od konopi, naukowcy zalecają powstrzymanie się od spożywania wysoce silnych odmian marihuany w celu zminimalizowania szkód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.