Ministerstwo Zdrowia Publicznego Tajlandii Wydało Przewodnik Turystyczny Dla Użytkowania Marihuany

Po tym, jak w czerwcu 2022 roku Tajlandia usunęła marihuanę z listy środków odurzających i utorowała drogę do zastosowań medycznych tej rośliny, rozwinął się tam rynek, który nie do końca spełnia te wymagania. Szczególnie w popularnych miejscach turystycznych sklepy z marihuaną, w których oferowane są nie tylko marihuana lecznicza, ale także silne odmiany odurzającej rośliny konopi, wyrastają z ziemi jak grzyby po deszczu.

Ponieważ rząd nie jest zadowolony z tego rozwoju sytuacji i chce przeciwdziałać temu scenariuszowi Dzikiego Zachodu, nadal trwają prace nad przeglądem prawa i zbliża się nowe głosowanie. Dopiero na początku grudnia w tajlandzkiej Izbie Reprezentantów głosowano nad tym, które fragmenty nowej wersji projektu ustawy powinny zostać usunięte lub rozszerzone, podczas gdy ostatecznie proces ten nie został zakończony.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa i jasności przynajmniej dla ludzi odwiedzających ten kraj, Ministerstwo Zdrowia Publicznego opublikowało przewodnik na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia, który zawiera między innymi dziesięć punktów, którymi powinni się kierować turyści w Tajlandii jeśli chodzi o marihuanę.

Przewodnik Po Marihuanie Dla Bezpieczeństwa

Zastępca sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Publicznego wyjaśnił 3 stycznia, dlaczego opublikowany przewodnik turystyczny w Tajlandii jest niezbędny. Dr. Narong Apikulwanich powiedział prasie, że ze względu na unikalny do tej pory rozwój w kraju dotyczący legalizacji marihuany do celów medycznych, osoby podróżujące do Tajlandii i zainteresowane marihuaną powinny mieć jasność prawną.

W związku z tym podobne przewodniki w różnych językach byłyby również wydawane przez władze w regionach turystycznych. Celem jest upewnienie się, że wczasowicze w Tajlandii rozumieją w całym kraju, co jest dozwolone, a co nadal jest nielegalne. W tym samym tonie podkreślono, że stosowanie „konopi” byłoby dozwolone wyłącznie do celów medycznych i badawczych, ale nadal zakazane jest stosowanie ich w celach rekreacyjnych.

Chociaż ministerstwo będzie nadal rozważać ustawę o konopiach indyjskich, nowe przepisy dotyczące kontroli używania konopi indyjskich zostałyby już przyjęte w celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego i zapobiegania nadużyciom. Przepisy przewidywały, że restauracje używające konopi indyjskich jako składnika w swoim menu będą musiały poinformować o tym swoich klientów na piśmie. Również zapach konopi indyjskich i palenie konopi indyjskich są obecnie uważane za irytację publiczną, której należy unikać. Wreszcie ustalono również, że produkty zawierające pąki konopi indyjskich muszą być rejestrowane.

Treść Tajskiego Przewodnika Po Konopiach Indyjskich

Przewodnik po konopiach indyjskich zawiera między innymi dziesięć punktów, których w przyszłości powinni przestrzegać turyści odwiedzający Tajlandię. W przewodniku po konopiach wyjaśniono również różnicę między konopiami przemysłowymi a konopiami indyjskimi. Zwraca się uwagę na fakt, że pomimo skreślenia marihuany z wykazu środków odurzających, nadal nie jest dozwolona sprzedaż kwiatów zwanych obecnie ziołami kontrolowanymi osobom poniżej 20 roku życia oraz przyszłym matkom i karmiącym piersią. Zakazany jest również handel internetowy i sprzedaż za pośrednictwem automatów. Należy również zauważyć, że ekstrakty zawierające THC powyżej 0,2 procent (lub syntetyczny tetrahydrokanabinol) są wyłączone z handlu.

Tylko produkty zdrowotne zatwierdzone przez tajską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) są legalne. Ostrzega się również, że niewłaściwe spożycie może prowadzić do niepożądanych skutków zdrowotnych, takich jak zmiana percepcji zmysłów, wahania nastroju, a także ograniczenia aktywności fizycznej. W zależności od własnego ciała, genetyki, płci, masy ciała, tkanki tłuszczowej i aktywności fizycznej, efekty po zażyciu konopi indyjskich mogą być różne i nie do oszacowania. W tym celu turyści powinni przed wyjazdem dowiedzieć się, jaki jest stan prawny w kraju, do którego mamy zamiar w następnej kolejności się udać.

Dziesięć Ważnych Punktów

W tajskim przewodniku po konopiach konopnych wymieniono dziesięć konkretnych punktów, według których należy zaplanować pobyt w Tajlandii.

  1. Zabrania się wwożenia nasion lub części roślin konopi do i ich wywozu z Tajlandii w celu własnego użytku.
  2. Uprawa marihuany jest legalna, ale wymagana jest rejestracja na stronie internetowej Plook Ganja Agencji ds. Żywności i Leków lub na stronie rządowej.
  3. Wykorzystanie pąków konopi indyjskich do celów badawczych, eksportowych i handlowych oraz ich przetwarzanie do celów komercyjnych wymaga oficjalnego zezwolenia.
  4. Osoby poniżej 20 roku życia, kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią mogą zażywać konopie wyłącznie pod nadzorem personelu medycznego.
  5. Posiadanie ekstraktów zawierających ponad 0,2% tetrahydrokanabinolu (THC) oraz syntetycznego THC wymaga zezwolenia.
  6. Żywność zawierająca konopie indyjskie jest dostępna tylko w autoryzowanych restauracjach.
  7. Zatwierdzone produkty zdrowotne z konopi indyjskich są dostępne tylko za pośrednictwem specjalnych kanałów.
  8. Palenie marihuany w miejscach publicznych, w tym w szkołach i centrach handlowych, jest nielegalne.
  9. Unikaj prowadzenia samochodu po zażyciu produktów lub leków zawierających konopie indyjskie.
  10. Osoby, które doznają poważnego uszczerbku na zdrowiu w wyniku zażywania konopi indyjskich, powinny natychmiast udać się do lekarza.

Na stronie internetowej highthailand.com (z którą rząd nie ma nic wspólnego) wszyscy zainteresowani mogą dowiedzieć się więcej na temat obecnej sytuacji związanej z konopiami indyjskimi w kraju.

Planowane Dalsze Zmiany

Chociaż w Tajlandii nie przeprowadzono jeszcze głosowania nad ustawą o konopiach indyjskich, Ministerstwo Rozwoju Medycyny Tradycyjnej i Alternatywnej (DTAM) ogłosiło, że w przyszłości nastąpi zmiana w handlu marihuaną. Tajowie, którzy chcą kupić pąki konopi indyjskich, wkrótce będą musieli przedstawić dowód tożsamości, a dane dotyczące sprzedaży będą przechowywane w rządowej bazie danych. Poinformował o tym dyrektor generalny ministerstwa, który ma nadzieję na jak najszybsze wdrożenie systemu po opublikowaniu podpisanej przez niego instrukcji w Royal Gazette.

Nie ogłoszono ani nie podano, czy w przyszłości dyrektywa ta będzie miała zastosowanie również dla turystów przebywających w Tajlandii. Procedura ma na celu wyjaśnienie, że tylko zarejestrowani sprzedawcy mogą wprowadzać identyfikatory kupujących do urządzenia podłączonego do systemu ministerstwa. Następnie dystrybutorzy powinni również wprowadzić informacje o tym, ile pąków konopi zostało zakupionych przez danego klienta. Zapowiedziano, że w przypadku nieprzekazania raportów władzom licencje dla sklepów zostaną cofnięte.

Tim Newton, były szef serwisu TheThaiger na YouTube, spodziewa się, że w przyszłości turyści przy chęci zakupu marihuany mogą zostać poproszeni o dowód tożsamości. Dziennikarz mieszkający w Tajlandii uważa również, że ostateczne głosowanie w sprawie zmienionej ustawy o konopiach indyjskich nie zakończy się przed wyborami, które odbędą się jeszcze w tym roku. Jeśli opozycja, która krytykuje cały ten rozwój, rzeczywiście okaże się zwycięzcą wyborów, to z jego punktu widzenia może to być bardzo ekscytujące, czy marihuana pozostanie legalna w Tajlandii. Z drugiej strony, Bangkok Post nie przewiduje obecnie, aby ten raz uwolniony duch mógł kiedykolwiek ponownie stracić wolność.

Podczas gdy w Niemczech do tej pory wiele obiecywano i niewiele dotrzymywano w kwestii legalizacji – w międzyczasie nawet najbardziej optymistyczny entuzjasta znów wydaje się być zdezorientowany – Tajlandia, w dużej mierze bez komentarza ze strony zachodniej prasy, po prostu zrobiła krok naprzód i jako pierwszy kraj w Azji wprowadziła na rynek marihuanę.

Fakt, że przy tym niektóre rzeczy szły dość chaotycznie, zostaje zamierzenie pominięty. W Południowo-Wschodniej Azji zegary tykają inaczej, a jeśli się za coś weźmie, zamiast o tym dyskutować i zwlekać, może to stać się trochę chaotyczne. Oczekuje się, że wcześniej czy później procesy te ulegną ingerencji, co sprawi, że Tajlandia w sposób wręcz bezwstydny wzmocni swój, jakby nie było, rajski status.

Według doniesień medialnych, Ministerstwo Zdrowia Tajlandii opublikowało przewodnik dla turystów (konopie indyjskie), aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.